A Megoldás Mentora

A Finanszírozás kegyetlen igazsága!

2020. július 06. 18:58 - #novakjozsef

_abp7177.jpg

Ügyfeleim körében felmerül a kérdés, hogy egy vállalkozás finanszírozásánál milyen módszereket érdemes követni, illetve milyen tippeket tudok ezzel kapcsolatban felsorakoztatni.

Finanszírozással kapcsolatban az első kérdés az az, hogy saját erőből milyen potenciál van a cégben, illetve idegen forrásból. Saját erőn azt értem, hogy érdemes megnézni az eszközeinket, ezek közül mi az, ami megszokásból van jelen, illetve mi az, amit nem használunk, vagy nem úgy és annyit használjuk…érdemes elgondolkodni ezeknek az értékesítésén, illetve egyéb hasznosításon. Ha valami bérlet vagy lízing konstrukcióban is megvalósítható, akkor ezeket is javaslom átgondolni (különösen az organikus tevékenység perifériáin lévő eszközöknél) illetve nagyon fontos a vállalkozásnak a készletállománya és annak valós idejű kontrollja. Ha olyan tevékenységünk van, aminek a készleteihez jó áron jutottunk hozzá, felhalmoztunk valamiből nagyobb mennyiséget, akkor azért ezeknek a szinteknek javaslom a reális átgondolását, mert ugye nem a polcon szeretjük tárolni a pénzt, hanem inkább a tevekénységünkhöz dinamikusan kötve.

Ha az idegen forrásból való finanszírozást nézzük, akkor vannak standard pénzügyi és a nem standard pénzügyi hátterű lehetőségeink.

A bankokkal kapcsolatban azt gondolom, hogy egy jól felpörgő piac van most, nyilván itt nagyon komoly fedezeti elvárások vannak, de ezek azt gondolom, hogy hozzáférhetők, és mindenki eldönti a saját kockázatvállalása szerint, hogy mit tud bevállalni. Továbbá vannak az egyéb pénzügyi, de nem banki hátterű finanszírozások is. Én ez utóbbival kapcsolatban azt gondolom, hogy nagyobb mozgásteret ad, viszont azért a kockázata is, illetve a mögé társult kockázati fedezettség is azért alapvetően nagyobb, itt azért nem baj, ha egy fokkal stabilabban, nagyobb önbizalommal tudunk a saját tevekénységünkre ránézni és gyakorlatilag ebből így lehet egy jól működő konstrukció. Én mind a hármat javaslom átgondolásra és a saját céges életfázisunknak megfelelőt dönteni.

Megoldást jelenthet egy másik láb kiépítése is a vállalkozáson belül. Én azt tapasztalom a saját megélésem alapján, hogy a vállalkozók inkább a többlábon állást választják, és én azt gondolom, hogy ennek egy nagyon egyértelmű ok-okozati összefüggése van: olyan helyen kapott ütést egy vállalkozás vagy annak a tevékenysége, ami kicsit ki is kényszerítette azt, hogy stabilabb legyen a vállalkozásnak a felépítése és a működése, ezért mindenki azon gondolkodik, hogy hogyan lehetne közvetlenül az alaptevékenységhez társult tevékenységgel egy biztonságosabb és egy válságállóbb konstrukciót összehozni, vagy pedig egy teljesen idegen és egyébként mondjuk jelenleg a hobbikként meglévő lábat beépíteni. Én arra inspirálnék mindenkit, hogy amiben hisz, és amiért hajlandó áldozatot hozni, azt vállalja föl, mert tapasztalatom szerint ez egy emberileg, erkölcsileg, és majdan egyébként anyagilag egy teljesen más minőséghez és életvitelhez vezet.

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://megoldasmentor.blog.hu/api/trackback/id/tr1715986000

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása